Novinka 2024 – Dobročinnosť

Je známe, že mám rád originalitu, že moderujem svadby a eventy trošku inak, ako je bežné. So zanietením svoje aktivity rozširujem a po úspešnej novinke 2022 je tu ďalšia. S charitatívnou činnosťou teraz nezačínam, no formát, ktorý som si od tohto roka zvolil, je nový. Dlho som sa rozhodoval, či túto iniciatívu zverejniť. Moje finálne rozhodnutie práve vidíte. Spočíva v tom, že od januára pravidelne každý mesiac venujem 50 eur ľuďom, ktorí sú z rôznych dôvodov vo finančnej núdzi. Najmä cez portály Donio či Ľudia ľuďom atď. Konkrétne účely príspevkov budú zakaždým zverejnené naspodku stránky.

"Myšlienka pekná, ale prečo sa svojím dobrým skutkom potrebuješ chváliť?"

Nepotrebujem. Koncom minulého roka som však prišiel na tri dobré dôvody, prečo túto iniciatívu predsa len zverejniť.

1. Pravidelnosť

V minulosti som prispieval na rôzne charitatívne účely. Najčastejšie podpora chorých, rodičov s deťmi v núdzi, ľudí bez domova, alebo napríklad nákup sanitiek či ochranných viest pre tých, čo musia brániť svoju krajinu pred násilníkmi. Pokúšal som sa o nejakú pravidelnosť, ale nie celkom úspešne. Prostredníctvom takéhoto verejného záväzku udržím pravidelnosť svojich príspevkov.

2. Spoluúčasť

Služby kvalitného svadobného či eventového DJ-a alebo moderátora nie sú lacná záležitosť. Rád vám ponúkam túto pridanú hodnotu zdieľať spoločne dobrý pocit z obdarovania. Robíme to spoločne. Vedzte, že keď si ma objednávate na svoju akciu, máte spoluúčasť na obdarovaní tých, ktorí to veľmi potrebujú. Bez vás by to nešlo.

3. Inšpirácia

Množstvo ľudí daruje finančné príspevky núdznym. Aj oveľa vyššie sumy, ako 50 eur mesačne. Aj bez toho, aby o tom dávali vedieť. Veľká vďaka vám. Rovnako existuje množstvo ľudí, ktorí sa pohrávajú s myšlienkou darovania, ale chýba im drobný, definitívny impulz. Možno inšpirácia. Aby myšlienku premenili na skutok. Presne tak som sa k tejto pravidelnej činnosti inšpiroval aj ja. Fotografom, s ktorým sme sa len chvíľku rozprávali na jednej akcii (ahoj, Milan). Keby táto iniciatíva inšpirovala opäť čo i len jedného z kolegov, stálo to za to. Štedrosť sa človeku násobne vráti.

JANUÁR

FEBRUÁR

MAREC

APRÍL

MÁJ

 

JÚN